Savējie Sapratīs

“Savējie sapratīs” – dinamiska dokumentālo filmu triloģija par latviešu rokmūzikas vēsturi no tās pirmsākumiem 60tajos gados līdz pat valstiskās neatkarības atgūšanai 90to gadu sākumā. Sēriju veido 3 filmas, kas atsevišķi veltītas notikumiem katrā dekādē – “60tie. Sākums”, “70tie. Spožums un posts”, “80tie. Jauna ēra”. Filmas varoņi – Latvijas rokmūziķi, kas spītējot cenzūrai un aizliegumiem atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības. Intervijas ar varoņiem paspildina bagātīgs tā laika arhīvu materiālu un fotogrāfiju klāsts, kā arī ar dokumentālu notikumu restaurācijas, dziesmu un koncertu fragmenti.

Filmas radošā komanda

Filmu režisori un producenti –

Kristians Luhaers ar vairāk kā 20 gadu pieredzi filmu veidošanā. Piedalījies vairāk kā 50 dokumentālu un spēles filmu veidošanā, tai skaitā daudzos starptautiskos projektos.

Mareks Bērents – mūzikas grupu menedžeris ar pieredzi un sakariem Latvijas mūzikas biznesā, filmu un mūzikas klipu veidošanā.

Scenāriste – Daiga Mazvērsīte ir viena no Latvijas izcilākām muzikoloģēm, žurnāliste, mūzikas vēsturniece un kritiķe, TV un radio mūzikas raidījumu redaktore, vairāku grāmatu autore par Latvijas populārās mūzikas personībām.

Operatori – Uldis Jancis, viens no profesionālākajiem vidējās paaudzes operatoriem ar lielu pieredzi kā dokumentālo, tā spēlfilmu veidošanā un Valdis Celmiņš, daudzsološākais no jaunajiem operatoriem ar vairāk nekā 14 dokumentālo un spēles filmu un vairāku TV seriālu pieredzi.

Redaktore – Arta Ģiga, “Red Dot Media” producente un redaktore ar vairāk kā 20 gadu pieredzi.

Skaņu režisors – Andris Barons, mūziķis un skaņu režisors, kas jau ilgus gadus nodarbojas ar filmu skaņu celiņu veidošanu.